Dystrybucje Chrome

Programiście Google aktualizują przeglądarkę Chrome różnymi kanałami dystrybucji.
Czym różnią się od siebie przeglądarki z różnych kanałów (różnych wersji)? Dev, stable, beta...
Zadajesz sobie pytanie:
Jaki kanał dystrybucji, jaka wersja przeglądarki jest przeznaczona dla mnie?
Wyjśnijmy zatem czym różnią się poszczególne wersje  przeglądarki Google Chrome.

Wersja Stabilna (Stable channel)
To wersja przeglądarki dla każdego kto pierwszy raz instaluje Chrome. Jest to wersja dla tzw.  użytkowników "końcowych", którzy chcą korzystać z sprawdzonej, przetestowanej przeglądarki i nie chcą się martwić o brak stabilności itp. Wersja stabilna aktualizowana jest automatycznie (zgodnie z cyklem wydawniczym Google) co 6 tygodni.

Wersja Beta (Beta channel)
To wersja przeglądarki dla wszystkich użytkowników, którzy chcą używać przeglądarki Chrome z najnowszymi przetestowanymi rozwiązaniami i ulepszeniami. Wersje beta mogą zawierać nieliczne błędy, nie być w 100%  przetłumaczone, oraz nie ma gwarancji pełnej stabilności. Wersja beta przechodzi (po koniecznych poprawkach) do kanału stabilnego - stając się kolejną wersją stabilną przeglądarki. Aktualizacje kanału beta następują średnio co miesiąc.

Wersja Deweloperska (Dev channel)
Jest to przeglądarka głównie dla programistów, fanów nowinek od Google, testerów, którzy chcą pomóc w rozwoju przeglądarki, oraz dla osób ciekawych w jakim kierunku rozwija się przeglądarka Google. Przeglądarka z tego kanału służy do testowania wdrożonych nowych pomysłów i może być czasami bardzo niestabilna (w zależności od wersji), a nowe funkcje często wymagają ręcznego uruchomienia i konfiguracji. Nie wszystkie testowane funkcjonalności w tej wersji przeglądarki trafiają później do wersji beta. Mimo to każdy może bez wysiłku przyczynić się do rozwoju i poprawy działania Chrome, korzystając z tej wersji dev i zgłaszając swoje uwagi i błędy dotyczące funkcjonowania.
To o przeglądarce z tego kanału najwięcej piszemy na stronie www.googlechromepl.info.

I to trzy podstawowe wersje przeglądarki. Wszystkie trzy są w pełni funkcjonalne, instalowane są w systemie wymiennie. Tzn można mieć zainstalowaną (w pełni funkcjonującą) przeglądarkę tylko z jednego źródła.

Wszystkie wersje do ściągnięcia w menu strony lub poniżej:
Google Chrome ver. Stabilna
Google Chrome ver. Beta
Google Chrome ver. Dev

Jest jeszcze eksperymentalny kanał dystrybucji tzw Canary build o którym szerzej pisaliśmy na stronie.