czwartek, 31 lipca 2014

64-bitowa wersja Google Chrome w wersji beta

Od siedmiu lat (i 37 pełnych wydań), jakie minęły od udostępnienia pierwszej wersji przeglądarka Google Chrome zawsze dostępna była oficjalnie wyłącznie w wersji 32-bitowej. Sytuacja ta powoli ulega zmianie. Po udostępnieniu deweloperskich (Canary i Dev) 64-bitowych wersji aplikacji w czerwcu tego roku, przyszedł czas na kolejną fazę - beta.

Firma Google twierdzi, że 64-bitowy Chrome będzie wydajniejszy niż jego 32-bitowy odpowiednik, głównie w wyświetleniu i obróbce grafiki i multimediów. Na tym jednak nie koniec korzyści - nowe wydanie ma być również bezpieczniejsze, dzięki wykorzystaniu lepszych algorytmów losowego rozkładu przestrzeni adresowej dostępnych w najnowszym wydaniu systemu Windows - 8. 

Przy codziennym korzystaniu z 64-bitowego wydania warto mieć na uwadze, że jest ona wciąż w fazie beta - co przekładać się może na większą ilość błędów, niż w wersji stabilnej. Krótki czas, jaki dzielił wydania deweloperskie od wersji beta pozwala mieć nadzieję, że stabilna wersja jest już za rogiem. Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać, testując nowe wydanie (do pobrania ze stron Google).

źródło: softonet.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz