czwartek, 8 maja 2014

Zarządzanie profilami w Chrome - ciąg dalszy eksperymentów

Dzisiaj kilka słów o planach w zarządzaniu profilami w przeglądarce Google Chrome. Na razie wszystkie opisane poniżej sprawy są w wersji eksperymentalnej, ale już na tyle zaawansowanej, że zostały opcjonalnie udostępnione dla deweloperów w Chrome Dev. 
Twórcy przeglądarki postanowili przemodelować znacznik profilu z ikonki w lewym górnym logu, do (testowanego i opisywanego przez nas już wcześniej) przycisku z nazwą profilu po prawej stronie belki aplikacji.
W przedstawionej wersji zarządzania profilami wybór profilu użytkownika Chrome następuje w pełnym oknie przeglądarki (a nie jak jest obecnie w "dymku") gdzie są wyświetlone duże avatary, lub zdjęcia użytkowników powiązane z Kontem Google. Istnieje możliwość założenia na profilu hasła, bez którego profil nie zostanie uruchomiony. Twórcy nawiązują tym rozwiązaniem do wyboru profilu użytkownika w systemie ChromeOS:


Menu wyboru profilu w udostępnionej wersji wygląda następująco:


Po zmianie profilu na inny dostajemy krótką, szybką instrukcję (jak widać jeszcze nie spolszczoną):
Uruchomienie powyższych funkcji następuje jak zawsze na stronie wewnętrznej Chrome chrome://flags/#enable-new-profile-management - Włącz nowy system zarządzania profilami.

0 komentarze:

Prześlij komentarz