piątek, 31 stycznia 2014

Otwórz zamknięte karty w Chrome, otwórz ostatnią zamknięta sesja przeglądarki.

Przywracanie zamkniętych kart w Google Chrome jest bardzo proste. Można to zrobić na co najmniej dwa sposoby poprzez skrót klawiaturowe lub bezpośrednio w opcjach menu. Możemy również przywracać poszczególne zamknięte karty, lub otworzyć ostatnią aktywną sesję przed zamknięciem Chrome. Chrome możemy skonfigurować tak, aby zawsze po otwarciu rozpoczynał z kartami które zostały zamknięte podczas ostatniej sesji, lub z domyślnymi kartami startowymi.

  • Przywracanie zamkniętych kart w Chrome.

Aby ponownie otworzyć zamkniętą kartę (karty) wystarczy skorzystać ze skrótu klawiaturowego Ctrl+Shift+T. W ten sposób można przywrócić do dziesięciu ostatnio zamkniętych kart z danej sesji przeglądarki.
Tą samą możliwość mamy dostępną w menu klikając prawym przyciskiem myszki na dowolnej, otwartej karcie. W menu jest opcja "Przywróć zamknięte karty".


Jak również w menu Chrome mamy rozwijaną opcje "Niedawno używane karty", gdzie możemy wybrać konkretną kartę do przywrócenia.  • Synchronizacja kart

Ciekawą opcją w menu prezentowanym powyżej jest możliwość otwarcia kart aktywnych podczas zamykania przeglądarki Chrome na innym urządzeniu. W prezentowanym przykładzie jest to komputer o nazwie REMEDIUM. Jedynym warunkiem korzystania z tego rozwiązania to skonfigurowanie/podłączenie Konta Google do Chrome oraz ustawienie synchronizacji otwartych kart. Opcje dostępne w menu=>Ustawienia=Zaawansowane ustawienia synchronizacji.

  • Kontynuuj gdzie skończyłem(łam)

Chrome pozwala określić jakie karty powinny zostać otwarte podczas pierwszego uruchomiania przeglądarki. W menu w Ustawieniach znajduje się sekcja zatytułowana "Po uruchomieniu", gdzie możemy zdecydować jak ma się zachowywać Chrome. Do wyboru mamy:
"Otwórz stronę nowej karty", uaktywnienie tej opcji spowoduje, że po każdorazowym uruchomieniu Chrome otworzy Nową kartę.
"Kontynuuj gdzie skończyłem(łam)" natomiast spowoduje otwarcie kart które były aktywne podczas ostatniego zamknięcia Chrome (zamknięcie poprzez x w prawym górnym rogu przeglądarki).
"Otwórz konkretną stronę lub zestaw kart" w tym menu możemy ustawić adresy stron które mają być otwarte przy każdorazowym uruchomieniu przeglądarki. Istnieje również rozszerzenia, które ułatwiają zarządzanie otwartymi stronami, sesjami przeglądarki itd. Jeśli macie jakieś sprawdzone rozszerzenia w tym zakresie pochwalcie się w komentarzach swoimi odkryciami, może komuś uprzyjemnicie i ułatwicie korzystanie z Chrome... :)

2 komentarze:

waldes waldes pisze...

temat jest o przywroceniu sesji a nie o ostatnich dziesieciu otwarytch kartach czy o przywracaniu pojedynczych kart

waldes waldes pisze...

przywrocic pojedyncza kartę potrafi kazdy glupol

Prześlij komentarz