środa, 20 listopada 2013

Przełączanie pomiędzy użytkownikami Chrome - ekperyment

W kolejnej wersji Chrome dev (testowaliśmy na wersji 33.0.1712.2 dev-m) można sprawdzić w jakim kierunku programiści Chrome chcą rozwiązać menu przełączania między użytkownikami.
Aby przetestować nowe możliwości należy uaktywnić dwa eksperymenty na stronie chrome://flags:

  • Włącz nowy system zarządzania profilami chrome://flags/#enable-new-profile-management
  • Włącz wbudowane przepływy logowania chrome://flags/#enable-inline-signin

Po ponownym uruchomieniu Chrome na górnej belce Chrome, przy ikonach minimalizacji, zamykania pojawia się menu z nazwą zalogowanego użytkownika Chrome.


Takie rozwiązanie miejmy nadzieję usprawni pracę wszystkim, którzy korzystają z kilku kont w Chrome. Zarządzanie, przełączanie się miedzy kontami jest teraz bardziej intuicyjne i czytelne.
Jak wspomnieliśmy nie jest to jeszcze wersja ostateczna (nawet w kanale deweloperskim jest to na razie eksperyment), tak więc nie wszystkie funkcje działają, a niektóre mogą nawet powodować samoczynne zamykanie się przeglądarki.
Nam takie rozwiązanie przypadło do gustu i z niecierpliwością czekamy na wdrożenie jego pełnej funkcjonalności.

poniedziałek, 18 listopada 2013

Eksperyment - grupowanie aplikacji w folderze dla Chrome App Launcher

W aktualnych kompilacjach Chromium, Canary Chrome oraz Chrome dev, można uruchomić eksperyment, który pozwala utworzyć folder z aplikacjami w Chrome App Launcher. Aby utworzyć taki folder, wystarczy przeciągnąć jedną aplikację na drugą. Dokładnie tak jak w Androidzie. Każdemu folderowi, możemy przypisać indywidualną nazwę przez co mamy ułatwione zadanie w samodzielnym organizowaniu swojej indywidualnej kolekcję aplikacji.Na chwilę obecną jest to bardzo wczesna wersja eksperymentu. Nie jest w zasadzie możliwe pełne korzystanie z tego udogodnienia. W chwili obecnej możemy sprawdzić jak działa grupowanie aplikacji i zmiana nazwy folderu. Nie można jeszcze usunąć utworzonego folderu. Dopiero po zamknięciu przeglądarki Chrome wszystko wróci do stanu początkowego. Czyli nie ma co konfigurować sobie swoich folderów, bo przy ponownym uruchomieniu Chrome wszystko w App Launcher wróci od ustawień domyślnych...
Tak więc kto chce zobaczyć jak być może będzie działała ta funkcja, musi włączyć eksperyment na stronie chrome://flags/#enable-app-list-folder.