czwartek, 22 sierpnia 2013

Aplikacja Google Keep - powiadomienia

Aplikacja Google Keep, działa w przeglądarce Google Chrome jak również dla systemu mobilnego Android. Jak wiadomo dla aplikacja w chmurze wystarczy stworzyć notatkę w jednym systemie, a zostanie ona zsynchronizowana w obrębie konta Google z pozostałym instalacjami Google Keep. Od teraz Google Keep obsługuje przypomnienia. I to nie tylko przypomnienie w określonym czasie, ale także dla danej lokalizacji. Zostało to osiągnięte dzięki ściślejszej integracji z Google Now.
Pokażemy Wam jak to przetestować. :)

środa, 14 sierpnia 2013

Zdjęcia Google+ - aplikacja Chrome

Liczba aplikacja dla Chrome cały czas rośnie. Pojawiają się nowe aplikacje wykorzystujące najnowsze wytyczne dla Chrome np. klient Google Keep zapisujący artykuły w pamięci komputera. W czerwcu pojawiła się aplikacja Zdjęcia Google+, oficjalnie dostępna tylko dla Chromebook'ów.
Zdjęcia Google+ dostępne są w Chrome Web Store. Jednak otwierając link nie w Chromebook'u otrzymamy niemiły komunikat: "Aplikacja nie jest obsługiwana na tym komputerze. Instalacja została przerwana.", a przycisk instalacji będzie nieaktywny...

Jest jednak sposób aby obejść to zabezpieczenie i cieszyć się aplikacją Zdjęcia Google+ w Chrome na Windows czy inny system operacyjny...
Krok po kroku poprowadzimy Was przez tę instalację. Wszystkie czynności wykonujemy oczywiście w Google Chrome :)

czwartek, 8 sierpnia 2013

Szukaj podobnych obrazów - w menu kontekstowym w chrome


Za pewnie część z Was zna rozszerzenie do Chrome, które dodaje w menu kontekstowym możliwość wyszukiwania podobnych obrazów/zdjęć co wyświetlane na stronie. Można je pobrać z Chrome Web Store - Search by Image (by Google).


Z nową wersją Chrome Dev funkcję tę dostajemy wbudowaną w menu kontekstowe bez konieczności instalowania zewnętrznych rozszerzeń.

Jak to działa?

Klikamy prawym klawiszem myszy na interesujące nas zdjęcie/grafikę na stronie www i wybieramy z menu Search Google for this image. W rezultacie otwiera nam się strona wyszukiwarki Google zawierająca linki do stron i zdjęć podobnych do zdjęcia wyjściowego.


środa, 7 sierpnia 2013

Chrome Dev 30.0.1588.0

W kanale dystrybucyjnym dla deweloperów Chrome został zaktualizowany do wersji 30.0.1588.0 dla Windows, Mac, Chrome Frame i Linux. Aktualizacja ta naprawia błędy działania przeglądarki z poprzedniej wersji. Nie zaobserwowano nowych funkcjonalności...
Wszystkie wprowadzone poprawki opisane zostały w logu aktualizacji dla tej wersji Chrome.