środa, 14 sierpnia 2013

Zdjęcia Google+ - aplikacja Chrome

Liczba aplikacja dla Chrome cały czas rośnie. Pojawiają się nowe aplikacje wykorzystujące najnowsze wytyczne dla Chrome np. klient Google Keep zapisujący artykuły w pamięci komputera. W czerwcu pojawiła się aplikacja Zdjęcia Google+, oficjalnie dostępna tylko dla Chromebook'ów.
Zdjęcia Google+ dostępne są w Chrome Web Store. Jednak otwierając link nie w Chromebook'u otrzymamy niemiły komunikat: "Aplikacja nie jest obsługiwana na tym komputerze. Instalacja została przerwana.", a przycisk instalacji będzie nieaktywny...

Jest jednak sposób aby obejść to zabezpieczenie i cieszyć się aplikacją Zdjęcia Google+ w Chrome na Windows czy inny system operacyjny...
Krok po kroku poprowadzimy Was przez tę instalację. Wszystkie czynności wykonujemy oczywiście w Google Chrome :)

 1. Należy włączyć Eksperymentalne interfejsy API rozszerzeń tzn. wpisujemy w omnibox'a (pasek adresu) adres wewnętrznej strony Chrome
  chrome://flags
  szukamy "Eksperymentalne interfejsy API rozszerzeń Mac, Windows, Linux, Chrome OS" i włączamy (domyślnie opcja ta jest wyłączona). Przyciskiem na dole strony uruchamiamy ponownie Chrome.
 2. Przechodzimy do Google Web Store do aplikacji Zdjęcia Google+ - link, gdzie dostajemy opisany powyżej komunikat.
 3. Klikamy prawym klawiszem myszy na niekatywny przycisk instalacji i z menu kontekstowego wybieramy "Zbadaj element". Otwiera nam się okno z kodem strony.
 4. Wyszukujemy w kodzie (Ctrl + F) webstore-button-disabled, po znalezieniu szukanego wyrażenia w kodzie, zaznaczamy go myszką (uważając aby zostawić na końcu wiersza cudzysłów) i usuwamy, potwierdzamy enterem. Na stronie powinna aktywować się opcja "+Dodaj do Chrome".


 5. Klikamy "+Dodaj do Chrome". Oczywiście podczas dodawania rozszerzeń, czy aplikacji w Chrome musimy być zalogowani do Konta Google. Akceptujemy uprawnienia dla aplikacji klikając "Dalej"

 6. Proces instalacji widać na pasku postępu pod ikoną aplikacji.
 7. Po zainstalowaniu aplikacji, w zbiorze aplikacji dostajemy nową ikonkę, kliknięcie której powoduje uruchomienie Zdjęć Google+. Co prawda przy uruchomieniu dostajemy ostrzeżenie:

  Mimo to uruchamiamy i naszym oczom ukazuje się aplikacja.  8. Oczywiście zarządzanie zdjęciami z Google+ wymaga zalogowania się do G+ i ponowne potwierdzenie uprawnień dla aplikacji.


 9. Aplikacja zapyta się konfigurację. M.in. o automatyczne importowanie zdjęć z podłączonych aparatów i kart pamięci, oraz o rozmiar importowanych zdjęć. Wszystkie opcje konfiguracji można zmienić również później w ustawieniach aplikacji.
Za pomocą aplikacji Zdjęcia Google+ mamy dostęp offline (sprawdzał ktoś?) do wszystkich zdjęć umieszczonych (przesłanych automatycznie z telefonu, czy opublikowanych w strumieniu G+, lub wysłanych albumów z Picasa) w G+. Możemy nimi zarządzać, obracać, udostępniać czy sprawdzić podstawowe dane o zdjęciu. Jak również dodawać kolejne zdjęcia.

Patrząc na powyższą aplikację zastanawiamy się jaki los czeka w niedalekiej przyszłości oprogramowanie Picasa od Google... Czyżby szykował się webowy konkurent/zamiennik?

Przetestowaliście aplikację? Podzielcie się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami!

0 komentarze:

Prześlij komentarz