czwartek, 22 sierpnia 2013

Aplikacja Google Keep - powiadomienia

Aplikacja Google Keep, działa w przeglądarce Google Chrome jak również dla systemu mobilnego Android. Jak wiadomo dla aplikacja w chmurze wystarczy stworzyć notatkę w jednym systemie, a zostanie ona zsynchronizowana w obrębie konta Google z pozostałym instalacjami Google Keep. Od teraz Google Keep obsługuje przypomnienia. I to nie tylko przypomnienie w określonym czasie, ale także dla danej lokalizacji. Zostało to osiągnięte dzięki ściślejszej integracji z Google Now.
Pokażemy Wam jak to przetestować. :)

Na początku musimy mieć zainstalowane aplikacje w urządzeniu z włączoną lokalizacją.
Tworzymy notatkę w Google Keep, np. listę zakupów, która przypomni nam się w określonej lokalizacji - np. w okolicy sklepu... Na dole notatki widnieje ikona "dzwoneczka", która otworzy nam opcje powiadomienia.

W opcjach powiadamianiach mamy do wyboru: klasyczny sposób - "Data i godzina" oraz nową możliwość "Lokalizacja".


Wpisując lokalizację interesującego nas sklepu system sam stara się nam podpowiedzieć najbardziej trafną lokalizację.


Po zaakceptowaniu i zapisaniu notatki, zostanie ona automatycznie zsynchronizowana z naszym urządzeniem (np. smartfonem, czy tabletem). Teraz wystarczy przechodzić obok wybranej lokalizacji, a telefon sam nam przypomnij, np. że mieliśmy zrobić zakupy.
Oczywiście "Lista zakupów" to tylko nasz  przykład na potrzeby tego artykułu. Sposób wykorzystania tej funkcji zależy tylko od Waszej fantazji i potrzeby... :)

Jak Wam podoba się ten pomysł? Wygodne? Wykorzystacie? A może już testowaliście? Podzielcie się swoimi opiniami. :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz