piątek, 14 czerwca 2013

To koniec Chrome Frame

Google zamyka kolejny swój projekt. Tym razem pod nóż poszedł plugin Chrome Frame.
Chrome Frame powstał we wrześniu 2009 roku. Jest to specjalny plug-in do przeglądarki Microsoft Internet Explorer. Plugin ten pozwala w przeglądarce Internet Explorer używać do renderowania stron silnika wykorzystywanego w przeglądarce Google Chrome. Wiele nowoczesnych usług webowych potrzebowało do działania nieobsługiwanego przez IE silnika zapewniając dodatkowe funkcje i lepszą wydajność aplikacji napisanych w standardzie HTML5. Tak był w 2009 roku... Od tego czasu Internet Explorer rozwijał się próbując nadgonić internetowe standardy, co w zasadzie się udało i obecnie IE obsługuje już większość nowych technologi internetowych.
Jako, że IE potrafł poprawnie obsłużyć HTML5 bez Chrome Frame, deweloperzy Google doszli do wniosku, że dalsze rozwijanie tego projektu nie jest już konieczne i postanowili zamknąć projekt 1 stycznia 2014 roku.
Tak więc jeśli korzystaliście z Chrome Frame w Internet Explorer to proponujemy przesiadkę na Google Chrome do końca roku. Pobierz Chrome z Centrum pobierania Google Chrome.
Będziecie tęsknić za Chrome Frame w IE?

0 komentarze:

Prześlij komentarz