sobota, 23 marca 2013

Chrome Dev 27.0.1448.0

Google Chrome Dev został zaktualizowany do wersji 27.0.1448.0 dla Mac, Windows, Linuc oraz Chrome Frame.
Pełny opis zmian wprowadzony w tej wersji można przeczytać w logu aktualizacji.

Ze zmian zauważonych przez nas zaraz po pierwszym uruchomieniu nowej wersji to zmiana (zapowiadana) Nowej Karty.

Nowa Karta do złudzenia przypomina stronę wyszukiwarki Google, wraz z czterema miniaturkami do najczęściej odwiedzanych witryn. Mamy też dostęp do zainstalowanych w Chrome Aplikacji przez dodatkowe menu znajdujące się w pasku zakładek, oraz powiadomienia z Google Plus.
Zastanawia nas dlaczego zdecydowano się  na zaimplementowanie wyszukiwarki Google w Nowej Karcie Chrome, skoro ta funkcja jest od dawna dostępna w Omniboxie Chrome... A może po prostu mało osób z niej korzystało, i wyszukiwanie i tak zaczynali od otwarcia strony wyszukiwarki Google, albo konkurencji?
A Wy korzystacie z wyszukiwania przez Omnibox?

6 komentarze:

Maciej pisze...

spartolili sprawę z tą nową kartą, teraz trzeba się przyzwyczajać od nowa a te 8 najczęściej odwiedzanych było bardzo przydatne teraz to takie dziwadło, a ta wyszukiwarka to jest fajna ale zawsze korzystałem z tej w omniboxie która przez parę dni zresztą nie działała poprawnie :)

lavinka pisze...

Zaorać. Nie dość, że karty zajmują drobny ułamek widoku strony (co przy większych monitorach atakuje wielką białą plamą dookoła), to jeszcze zmniejszono ich liczbę, przez co strona zrobiła się bezużyteczna. Przestawiam na zwykłe google, w tej formie to nie ma sensu. Co gorsza zniknął przycisk do ostatnio zamkniętych kart i to mnie kurzyło, było wygodnie raz machnąc myszą i odzyskać. Jeszcze kilka takich zmian i wrócę do FF, jak Bozię kocham.

Maciej pisze...

nie da się gdzieś ustawić starej karty?

Maciej pisze...

trzy dni zajęło Google żeby wrócić do stanu poprzedniego :)

Sylwester X pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Grzegorz pisze...

Chrome do tej wersji posiada wiele genialnych rozwiązań, ale wprowadzenie Google Now to strzał w nogę. Dobrze, że w wersji stabilnej nie ma jeszcze tej pseudo-rewolucyjnej zmiany jakim jest nowy layout Nowej karty.

Prześlij komentarz