środa, 27 lutego 2013

Oznaczenie karty z dźwiękiem + aktualizacja Chrome Dev

Google Chrome w kanale dystrybucyjnym dla deweloperów został zaktualizowany dla wszystkich platform (Windows, Mac, Linux i Chrome Frame) do wersji 27.0.1423.0.
Wszystkie zmiany opisane są w logu aktualizacji dostępnym dla tej wersji przeglądarki.
Z ważnych informacji to ostrzeżenie, o mogących pojawiać się problemach przy przeglądaniu na tej wersji Chrome Dev strony www.facebook.com. Problem z renderowaniem strony. Programiści pracują nad usunięciem problemu.

Jako ciekawostkę możemy Was poinformować, że w Chromium, (na kodzie którego jest tworzona przeglądarka Google Chrome) programiści wdrożyli nową właściwość karty w Chrome. Pojawiło się oznakowanie karty odtwarzającej dźwięki strumieniowe. Teraz łatwiej będzie można pośród otwartych kart znaleźć tą która "wydaje dźwięki", np. w przypadku kiedy włączy się na którejś ze stron drażniąca reklama, szybko będziemy mogli namierzyć "głośną" kartę i odpowiednio zareagować na niechciane dźwięki, lub po prostu mieć na oku kartę, która odtwarza nam np. radio internetowe.
Na poniższym filmie możecie zobaczyć jak to wygląda w pierwszej działającej wersji na Chromium - animowana ikonka na karcie z dźwiękiem:

1 komentarze:

Maciej pisze...

Szkoda, że nie rzuciłem okiem tutaj wcześniej, tak to bym nie aktualizował chrome, a teraz mam problemy z FB i w zastępstwie zmuszony jestem korzystać z firefoxa

Prześlij komentarz