czwartek, 7 lutego 2013

Nowy system alertów w Google Chrome niebawem...

Od kilku dni w internecie zrobiło się głośno o nowym systemie powiadomień w Google Chrome i ChromeOS nad którym pracują programiści Google. A wszystko zaczęło się od zrzutu ekranu (ChromeOS) jaki umieścił na swoim profilu w Google+ François Beaufort.

Co tak rozgrzało blogosferę?

Otóż widać na tym screenie w jednym miejscu powiadomienia z Google+, Google Talk, co może sugerować zmiany w obsłudze powiadomień od usług Google. Kolejną niewiadomą, ciekawostką jest ikona na prawo od ikony Dysku Google. Piktogram na ikonie można zinterpretować jako wiele "dymków" rozmowy, co może sugerować aplikację do zarządzania wszystkimi alertami w jednym miejscu.

Dowiedzieliśmy się, że dopiero trwają prace nad uruchomieniem nowych alertów systemowych w przeglądarce Chrome. Obecnie programiści pracują nad aplikacje testową o nazwie Notifications Galore!.
Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądają jej początki to powiemy Wam jak uruchomić ją na Chrome w wersji deweloperskiej. Aplikacja nie działa jeszcze w pełnej swojej funkcjonalności, raczej możemy po instalacji zobaczyć jej graficzną prezentację. Ale dla ciekawych nowinek geeków będzie to nie lada atrakcja...
Tak więc nim poznamy finalną wersję Notifications Galore! powiemy jak uruchomić wersję alfaalfa (?).

Poniższa instrukcja działa tylko dla systemu Windows z Chrome Dev, Canary lub Chromium, lub dla ChromeOS.
  • Na karcie chrome://flags włącz Eksperymentalne interfejsy API rozszerzeń oraz Włącz ulepszone powiadomienia.
  • Pobierz aplikacje na dysk. Rozpakuj do katalogu.
  • Na karcie rozszerzeń chrome://extensions wybierz przycisk u góy strony Wczytaj rozszerzenie bez pakietu... następnie wskaż katalog z rozpakowaną aplikacją. Po instalacji pojawi się na karcie rozszerzeń:
Na Nowej karcie z aplikacjami otrzymujemy ikonę Notifications Galore!
Po uruchomieniu aplikacji naszym oczom ukazuje się okno aplikacji Notifications Galore! wraz z ikoną powiadomień w pasku systemu:


Jest to dopiero wczesna wersja aplikacji, tak więc niewiele możemy powiedzieć o jej działaniu.
Cały czas oczy i uszy mamy otwarte jak tylko dowiemy się o kolejnych nowościach od razu Was poinformujemy.


1 komentarze:

MrTomAsh pisze...

Mi się osobiście bardzo spodobał sam pasek dolny i chciałbym taki efekt uzyskać w Windows 8 :)

Prześlij komentarz