wtorek, 15 stycznia 2013

Chrome Beta 25.0.1364.29

Wczoraj miała miejsce aktualizacja przeglądarki Google Chrome 25 w wersji Beta. Wydanie z numerkiem 25.0.1364.29 dostępne jest dla systemów Windows, Mac Linux, Chrome Frame. Zapewne ta wersja zostanie oddana do użytkowników jako wersja stabilna Chrome.

Co nas czeka w tej wersji przeglądarki:

  • Przede wszystkim została wdrożona ochrona przed instalacją niechcianych rozszerzeń w przeglądarce. Mechanizm instalacji został tak przeprogramowany, aby podczas instalacji rozszerzenia/aplikacji użytkownik otrzymywał jasne komunikaty z informacjami o uprawnieniach dla instalowanego rozszerzenia/aplikacji. Ma to zapobiegać "cichym", nieświadomym instalacjom przez nieuczciwych deweloperów. Na takie zmiany bardzo naciskała społeczność użytkowników Chrome.

    Przy upgrade do wersji 25 (beta) przeglądarka domyślnie wyłączy wszystkie niepotrzebne rozszerzenia, które zostały wcześniej zainstalowane. Użytkownik sam zdecyduje które rozszerzenia są potrzebne, a które zostały zainstalowane bez jego wiedzy i uaktywni tylko te które uzna za niezbędne dla niego. Pomoże w tym specjalne powiadomienie na pasku rozszerzeń.
  • Wdrożono Web API dla rozpoznawania mowy. Teraz aplikacje deweloperów po odpowiednim oprogramowaniu będą mogły "zrozumieć" polecenia głosowe.
  • Wersja Chrome Beta nadal eksperymentuje z Nową Kartą, w przypadku wykorzystywania wyszukiwania dynamicznego w Omnibox'ie.
  • Rozszerzono wsparcie dla HTML5
  • Ulepszono obsługę błędów WebGL
  • i wiele innych mniej "widocznych" usprawnień.
O wszystkich wprowadzonych zmianach jak zwykle możecie przeczytać w logu aktualizacji Chrome Beta.
Jeśli posiadacie Chrome w wersji Beta, przeglądarka zaktualizuje się automatycznie. Jeśli chcecie sprawdzić i przetestować nowości pobierzcie ją z naszego centrum pobierania Chrome.
Wszystkie znalezione błędy zgłaszajcie tutaj.

0 komentarze:

Prześlij komentarz