środa, 27 czerwca 2012

Buduj razem z Chrome i Lego

Pamiętacie klocki LEGO? Pewnie nie jeden/jedna z Was bawiła się nimi w dzieciństwie. Zapewne w niejednej szafie leżą zapomniane w woreczkach niekompletne już zestawy klocków LEGO... Teraz możemy powrócić do zabaw z młodości, za sprawą specjalnej strony internetowej przygotowanej przez programistów z Google i firmę LEGO.
Zapraszamy do zabawy, pokażcie co budowaliście w młodości, pochwalcie się swoja wyobraźnią przestrzenną i Waszą fantazją. :)

piątek, 15 czerwca 2012

Instalacja Google Chrome Metro


Powszechnie wiadomo, że Windows 8 obsługuje dwa typy aplikacji - UI Metro i aplikacje pulpitowe. W trybie pulpitu, aplikacje działają normalnie, jak w systemie Windows 7, ale aplikacje UI Metro, dostępne są z ekranu Startowego, i różnią się znacznie od aplikacji desktopowych. Istnieją pewne aplikacje, takie jak Internet Explorer, które mają możliwość uruchamiania zarówno w trybie dla  UI Metro lub w trybie dla pulpitu, w zależności od ich sposobu wywołania oraz domyślnych ustawień. Na przykład, jeśli uruchomisz Internet Explorer z pulpitu, gdy jest on ustawiony jako przeglądarka domyślna, zostanie ona uruchomiona jako aplikacji desktopowa, ale jeśli go uruchomić bezpośrednio z ekranu startowego, otworzy się w UI Metro. Wielu użytkowników zapewne będzie chciało użyć przeglądarki Google Chrome jako domyślnej przeglądarki, zamiast narzuconego przez Microsoft Internet Explorer. Jednak Google Chrome (jak i Mozilla Firefox) dostępne było tylko jako desktopowa aplikacja dla Windows 8. Jednak ostatnio to się zmieniło i projektanci Chrome opracowali nową wersję przeglądarki Google Chrome, która może być uruchamiane jako aplikacja pulpitu, lub także jako aplikacja dla UI Metro (pisaliśmy o opublikowaniu Chrome dla UI Metro) w Windows 8.
Google Chrome dla Metro UI jest jeszcze w fazie eksperymentalnej, dlatego mogą wystąpić błędy podczas jego używania. Ale każdy z nas może sam przetestować nowe rozwiązanie od Google. W tym artykule, pokażemy wam jak pobrać, zainstalować i uruchomić Google Chrome jako aplikacje dla UI Metro w Windows 8.
Przypominam raz jeszcze, że Google Chrome UI Metro jest wciąż dostępny tylko w kanale deweloperskim (testowym). Można go pobrać ze strony internetowej Projekty chromium. Po pierwsze, należy odwiedzić stronę główną Projektu Chromimium  (link podany na dole artykułu) i kliknąć kanał Dev w sekcji Windows, lub pobrać Google Chrome Dev. bezpośrednio ze strony Pobierania Google Chrome Dev (Metro)

wtorek, 12 czerwca 2012

Wydano Google Chrome Metro

Google bez większej reklamy ze swojej strony wydało pierwszą wersję własnej przeglądarki Chrome 21, która debiutuje ze wsparciem dla środowiska Metro UI w Windows 8.

Chrome Metro doczekał się implementacji kilku funkcji znanych z Windows 8, w tym integracji z wyszukiwarką systemową czy też wsparcia dla opcji Snap. Interfejs programu bardzo przypomina ten, który znamy z desktopowego wariantu Chrome. Nie znajdziemy tutaj przycisków-płytek, które łatwo trafimy palcem. Google poinformowało, że to dopiero wczesna wersja poglądowa przeglądarki, która wymaga dopracowania. Dlatego możemy jedynie uruchomić program na ekranie startowym Windows 8, ale do pełniej integracji z interfejsem UI Metro w Windows 8 jeszcze daleko. Programiści firmy z Mountain View w najbliższych tygodniach zamierzają przystosować interfejs aplikacji pod kątem pracy na ekranach dotykowych, jak i również dodać inne, ułatwiające nam życie w Windows 8 funkcje.


Aby uruchomić Chrome 21 w UI Metro dla Windows 8  należy ustawić przeglądarkę jako domyślną w systemie. W przeciwnym wypadku nie będzie możliwości uruchomienia Chrome na ekranie startowym Windows 8.
Chrome 21 z obsługą UI Metro dedykowane jest jedynie dla Windows 8 dla architektury x86. Google nie zdecydowało się na wariant dla Windows RT.
Podobnie jak w przypadku desktopowego wariantu, tak i tutaj Flash Player jest zintegrowany z przeglądarką.
Wersji stabilnej Chrome dla UI Metro możemy spodziewać się najwcześniej w sierpniu.

Google Chrome Dev 21 (z Metro UI dla Windows8) - Pobierz.

żródło: softpedia.com; gazeta.pl; komputerswiat.pl;