wtorek, 10 lipca 2012

Chrome Mobile - reklama w...

Wczoraj pisaliśmy o niecodziennej promocji przeglądarki Chrome w sklepach z Chrombook'ami, w których to za darmo można otrzymać płytę CD z wersją instalacyjną przeglądarki Google. (przeczytaj).
Dzisiaj ku naszemu zaskoczeniu w przeglądarce od Google pojawiła się reklama wersji mobilnej Chrome. I może  nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie miejsce wystąpienia owej reklamy, która pojawiła się nam po otwarciu zakładki Nowa Karta. Co prawda nie jest to reklama bardzo inwazyjna i denerwująca użytkownika, jak również jest to reklama produktu "własnego" Google. Jednak czy to nie jest przedsmak tego co od jakiegoś czasu zaczęły opisywać portale i blogi związane z IT. Czy Google nie przymierza się do wprowadzenia do Chrome reklam ze swojej sieci reklamowej AdSense? Oby to tylko były plotki i Google nie poszło w ślady Opery, która dawno, dawno temu posiadała baner reklamowy...
Czy reklamy AdSense w Chrome (lub w rozszerzeniach) zostaną zaakceptowane przez Was i nie zniechęcą do korzystania z Chrome?


Powyższa reklama w Nowej Karcie w Chrome dotycząca mobilnej wersji Chrome kieruje na stronę Chrome for Mobile.

0 komentarze:

Prześlij komentarz