wtorek, 12 czerwca 2012

Wydano Google Chrome Metro

Google bez większej reklamy ze swojej strony wydało pierwszą wersję własnej przeglądarki Chrome 21, która debiutuje ze wsparciem dla środowiska Metro UI w Windows 8.

Chrome Metro doczekał się implementacji kilku funkcji znanych z Windows 8, w tym integracji z wyszukiwarką systemową czy też wsparcia dla opcji Snap. Interfejs programu bardzo przypomina ten, który znamy z desktopowego wariantu Chrome. Nie znajdziemy tutaj przycisków-płytek, które łatwo trafimy palcem. Google poinformowało, że to dopiero wczesna wersja poglądowa przeglądarki, która wymaga dopracowania. Dlatego możemy jedynie uruchomić program na ekranie startowym Windows 8, ale do pełniej integracji z interfejsem UI Metro w Windows 8 jeszcze daleko. Programiści firmy z Mountain View w najbliższych tygodniach zamierzają przystosować interfejs aplikacji pod kątem pracy na ekranach dotykowych, jak i również dodać inne, ułatwiające nam życie w Windows 8 funkcje.


Aby uruchomić Chrome 21 w UI Metro dla Windows 8  należy ustawić przeglądarkę jako domyślną w systemie. W przeciwnym wypadku nie będzie możliwości uruchomienia Chrome na ekranie startowym Windows 8.
Chrome 21 z obsługą UI Metro dedykowane jest jedynie dla Windows 8 dla architektury x86. Google nie zdecydowało się na wariant dla Windows RT.
Podobnie jak w przypadku desktopowego wariantu, tak i tutaj Flash Player jest zintegrowany z przeglądarką.
Wersji stabilnej Chrome dla UI Metro możemy spodziewać się najwcześniej w sierpniu.

Google Chrome Dev 21 (z Metro UI dla Windows8) - Pobierz.

żródło: softpedia.com; gazeta.pl; komputerswiat.pl;  

2 komentarze:

Adrian Nowak pisze...

Witam. Jak ustawić aby za każdym razem przeglądarka uruchamiała się w metro? Mam ustawioną jako domyślną, ale to nie działa.

Toszek pisze...

Zobacz kolejny artykuł:
http://www.googlechromepl.info/2012/06/instalacja-google-chrome-metro.html

Prześlij komentarz