niedziela, 5 lutego 2012

Przewodnik dla niemieckich użytkowników Windows - zaleca korzystać z Chrome.


Niemiecki Urząd Federalny ds. Bezpieczeństwa Informacji (BSI), opublikował przewodnik dla użytkowników Windows dotyczący ogólnych zasad i rekomendacji na temat cyber bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo zawsze było jednym z głównych założeń przy tworzeniu Chrome, dlatego na odnotowanie zasługuje raport BSI, który zwraca uwagę na zwiększone bezpieczeństwo w Google Chrome:
Przeglądarka jest centralnym elementem w korzystaniu z sieci i usług online, a zatem jest najbardziej podatna na cyberataki. Dlatego, o ile to możliwe, powinno się korzystać z przeglądarki wykorzystującej technologię piaskownicy (sandbox). Przeglądarką, która najbardziej konsekwentnie realizuje tę formę ochrony jest Google Chrome (https://www.google.com/chrome). Porównywalne mechanizmy wdrożone w innych przeglądarkach są albo słabsze, albo nie istnieją. Korzystając z Google Chrome, jako uzupełnieniu innych mechanizmów o których wspomnieliśmy wcześniej, można znacznie zmniejszyć ryzyko udanego ataku IT.
Poza technologią piaskownicy Google Chrome, przewodnik podkreśla także funkcję automatycznej aktualizacji przeglądarki:
Równie pozytywna jest funkcja automatycznych aktualizacji Google Chrome, która zawiera dołączoną wersję Adobe Flash Player. Poprzez połączenie z Chrome, Adobe Flash Player jest zawsze w najbardziej aktualnej wersji.
Reasumując, BSI w Niemczech zaleca korzystanie z przeglądarki internetowej Google Chrome, co potencjalnie zmniejsza ryzyko związane z korzystaniem z internetu.

Czy Niemcy mają rację rekomendując Google Chrome? Wypowiedź się na forum, wypełnij ankietę.

0 komentarze:

Prześlij komentarz