czwartek, 3 listopada 2011

Google Chrome Beta 16.912.21 - multiprofile

Google Chrome Beta został zaktualizowany do wersji 16.912.21 dla Windows, Mac, Linux i Chrome Frame.
Jeśli zamierzasz zainstalować wersję Beta przeglądarki zapraszamy na naszą stronę pobierania.


W tej instalacji Beta przeglądarki doczekaliśmy się oficjalnie multiprofili - czyli niedługo zobaczymy je w stabilnej wersji Chrome 16! Mutliprofile funkcjonowały już długo w wersji Dev, wówczas na bieżąco opisywaliśmy ich powstawanie i ewolucję.


Wszyscy wiemy, że za pomocą mechanizmu synchronizacji w Chrome (pisaliśmy już o tym tutaj, tutaj, tutaj i jeszcze w kilku miejscach), możemy zapamiętać na Koncie Google ustawienia Chrome, rozszerzenia, zainstalowane aplikacje, motywy. Krótko mówiąc zrobić kopie zapasową swojego Chrome. Teraz za pomocą multiprofili możemy utworzyć kilka różnie skonfigurowanych "instalacji" Chrome, i synchronizować je z pojedynczymi Kontami Google. Multiprofile umożliwiają na jednym komputerze z jednym użytkownikiem Windows'a skonfigurować przeglądarkę indywidualnie dla wielu korzystających z niej osób. Każdy ma dostęp tylko do swoich zakładek, rozszerzeń, aplikacji czy motywu.

Uruchamianie i przełączanie się między profilami jest dziecinnie proste, wystarczy kliknąć w lewym górnym rodu na ikonkę, lub z Opcji wybrać Prywatne rzeczy i Użytkownicy, gdzie można zarządzać profilami.
Już "słychać" opinie w internecie, że to kolejny kamień milowy w rozwoju Google Chrome. Polecamy wypróbować multiprofile, a już będziecie z nich korzystali stale.

0 komentarze:

Prześlij komentarz