poniedziałek, 31 października 2011

Synchronizacja otwartych kart.

Oprócz szybkości i niezawodności, jedną z najlepszych cech przeglądarki Google Chrome jest chmura synchronizacji. Za jej pomocą możemy synchronizować zakładki, zapisane hasła, zainstalowane rozszerzenia, preferencje ustawień, możliwości automatycznego wypełniania formularzy oraz tematy - wszystko to jest automatycznie zapisywane na Koncie Google. Dzięki takiemu rozwiązaniu można szybko przywrócić ustawienia Chrome na innym komputerze. Jak również podczas przeglądania stron internetowych w komputerze biurowym wprowadzimy zmiany do zakładek, zmianę zapamiętanych haseł to wszystko  automatycznie uwzględnione zostanie na domowym komputerze - poprzez chmurę synchronizacyjną Chrome.
W kanale deweloperskim zostały dodane nowe dwie zmienne do synchronizacji w chmurze Chrome - możliwość synchronizacji otwartych karty przeglądarki oraz synchronizowanie niestandardowych wyszukiwarek. Aby uaktywnić obie opcje należy otworzyć wewnętrzną kartę funkcji eksperymentalnych wywoływaną poleceniem chrome://flags w omnibox'ie. Na karcie należy poszukać i włączyć:
Włącz synchronizację otwartych kart
Włącz synchronizację wyszukiwarek


Zatwierdzić zmiany przyciskiem na dole strony "Uruchom ponownie teraz".
Następnie należy przejdź do karty Opcji =>ikona klucza=>Opcje=>Prywatne rzeczy i jeśli nie jesteśmy jeszcze zalogowani do Konta Google (nie mamy włączonej synchronizacji) należy się zalogować klikając "Sign in to Chrome"


i wpisać dane logowania do Konta Google.Po udanym zalogowaniu dostaniemy informację o synchronizacji danych z Google Chrome.


Po zalogowaniu i synchronizacji możemy przejść do ustawień synchronizacji klikając w ikonę "Advanced...".


W otwartym oknie konfiguracji otrzymujemy nowe możliwości do synchronizacji:


Wszystkie czynności musimy wykonać na wszystkich instalacjach Chrome między którymi ma nastąpić synchronizacja danych.

Od tej chwili wszystkie otwarte karty są synchronizowane i w przypadku wyłączenia Chrome w biurze mając otwarte karty, które właśnie przeglądaliśmy, w domu (innym komputerze) podczas otwierania Chrome powinniśmy zobaczyć owe karty ponownie (zakładając, że mamy włączoną domyślnie synchronizację i wszystko zadziała bez zarzutu). Pamiętajmy, że jest to opcja eksperymentalna a prace nad jej niezawodnością i nad wygodnym użytkowaniem ciągle trwają.

1 komentarze:

Filip pisze...

Ja czekam na synchronizację opcji rozszerzeń, tylko tego mi brakuje w Chrome.

Prześlij komentarz