wtorek, 25 października 2011

Nowy - Chrome Web Store

Ostatnie aktualizacje Google w swoich produktach przyzwyczaiły nas do radykalnych zmian i tym razem nie jest inaczej. W sieci pojawiła się nowa odsłona sklepu Google Chrome Web StoreSklep całkowicie zmienił wygląd. Dla osób przyzwyczajonych do poprzedniego wyglądu, wprowadzone zmiany mogą wydać się kontrowersyjne.
Strona główna sklepu już nie ma podziału na aplikacje, rozszerzenia i motywy. Wyświetlane są wspólnie propozycje różnych aplikacji, rozszerzeń w zależności od "priorytetu" jako większe bądź mniejsze obrazki. Aplikacje zainstalowane w naszym Chrome (musimy być zalogowani do Konta Google) otrzymują zieloną wstążeczkę z "ptaszkiem". Po lewej stronie dostępne jest menu z podziałem na tematy (a nie jak było wcześniej z podziałem na aplikacje, rozszerzenia).
Stronę główna ładowana jest w "ramkach" i przy statycznym menu, możemy przeglądać zawartość głównego okna, a propozycje rozszerzeń czy aplikacji będą wyświetlały się wraz z przewijaniem strony sklepu. Przy tylu kolorowych zdjęciach łatwiej wpadnie coś ciekawego w oko do instalacji. Wystarczy wówczas kliknąć w zdjęcia i inaczej jak było w poprzedniej wersji Chrome Web Store, otwiera się strona z aplikacją jako wewnętrzne okno. Ciekawe dlaczego programiści Google zdecydowali się na takie rozwiązanie. W sieci już pojawiają się głosy niezadowolenia z tego typu prezentowania zawartości sklepu. Okno ze względu na swoje rozmiary (mniejsze od okna przeglądarki) podzielone jest na trzy zakładki prezentujące treści, które wcześniej były widoczne "od ręki". Dostęp do informacji wymaga większej ilości kliknięć. Pytanie czy to jest to postęp czy regres w nawigacji. Czas pokarze jak przyjmie się nowe rozwiązanie internauci.
Ogólnie sklep prezentuje się bardziej nowocześnie i multimedialnie, a wizualnie nawiązuje do zmian wprowadzanych we wszystkich produktach od Google (Blooger, G+).
Jak oceniacie zmiany? Szybko się do nich przyzwyczaimy?

0 komentarze:

Prześlij komentarz