poniedziałek, 3 października 2011

Chrome dla Androida jest już gotowy.

Już od dłuższego czasu w sieci krążą informacje, że Google przygotowuje swoją przeglądarkę internetową Chrome dla kolejnej platformy systemowej - dla Androida. Chrome działa już w systemach Windows, Mac OS X i Linux. Teraz czas na system mobilny od Google. Portal Komputer Świat donosi, że Google jest już niemal gotowy do przeniesienia aplikacji do Androida. Podobno to już tylko kwestia najbliższych tygodni. W tej chwili Android wyposażony jest w przeglądarkę opartą na WebKicie, która dla wielu użytkowników Chrome jest zbyt prosta i mało konfigurowalna.
Unifikacja Chrome z pewnością przyniesie wiele korzyści: użytkownikom, jak i samemu producentowi. Google wypuszczając  własną przeglądarkę na najpopularniejszą platformę mobilną dla smartfonów z pewnością może liczyć na wzrost udziałów na rynku przeglądarek internetowych. Już teraz Chrome mocno pnie się do góry i można domyślać się, że popularność aplikacji znacznie wzrośnie, gdy ta zagości na Androidzie.


Przeglądarka Chrome dla Androida jest już gotowa. Pierwsze wydanie zostało skompilowane już w zeszłą sobotę. Z loga Chromium możemy wyczytać, iż Chrome dla Androida będzie mobilną przeglądarką, która wniesie do platformy mnóstwo rozwiązań z desktopowej wersji aplikacji. Ponadto użytkownicy Androida będą mogli liczyć na znaczne częstsze aktualizacje związane z bezpieczeństwem, jak i również nowymi funkcjami. 
Na razie nie wiemy jaki dokładnie będzie Google Chrome dla Androida. Wiadomo, że elementy interfejsu zostaną przystosowane do mniejszych ekranów dotykowych, a ponadto draft nowej specyfikacji Mouse Lock zakłada możliwość ukrywania kursora oraz predefiniowania opcji kontrolowania dla zawartości 3D oraz gier w Chrome.
Najważniejsze pytanie: kiedy możemy spodziewać się pierwszej odsłony Chrome dla Androida? Całkiem niedługo, bo już w przyszłym miesiącu! Oczywiście stabilne wydanie zapewne zostanie poprzedzone kilkoma wersjami testowymi programu tak, aby produkt finalny był przystosowany do pracy z Androidem najlepiej jak to tylko możliwe.

Źródło:  Komputer Świat

4 komentarze:

Bestever pisze...

Gdyby był gotowy to by można go było instalować na telefonach, tytuł wprowadza w błąd ! Bo z treści artykułu można wyczytać że będzie dopiero w przyszłym miesiącu.

Evelan pisze...

Nie koniecznie, czekają z premierą na Androida 4.0

Yari pisze...

jak nie było tak nadal nie ma :(

ZEN pisze...

Wziąż nie można znaleźć chrome'a na androida :/

Prześlij komentarz