wtorek, 20 września 2011

Stwórz aplikację do Chrome Web Store i wygraj tablet Motorola Xoom.

15 września ruszył w pełni polski sklep z aplikacjami Chrome Web Store, a już kilka dni później Google ogłosiło konkurs dla programistów na najlepszą aplikację dla Chrome.
Już teraz można znaleźć w sklepie kilka aplikacji w polskiej wersji językowej, a ideą konkursu jest zachęcenie polskich deweloperów do budowy kolejnych aplikacji dla Chrome. Dlatego konkurs organizowany jest we współpracy z polskimi GTUG (Google Technology User Groups). GTUG.pl i jego lokalne oddziały, wspierają konkurs poprzez organizowanie wydarzeń pozwalających na zapoznanie się z platformą Chrome i rozpoczęcie tworzenia samodzielnie aplikacji. Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń zostaną przedstawione w późniejszym terminie na stronie GTUG, jednak oto przedsmak tego na co będzie można liczyć:
  • PAŹDZIERNIK 2011: Wykłady i warsztaty, które poprowadzi Google Chrome Advocate - Paul Kinlan. Paul przyjedzie do Polski specjalnie na tę okazję.
  • PAŹDZIERNIK - LISTOPAD 2011: Warsztaty organizowane przez lokalne oddziały GTUG.
  • LISTOPAD 2011: Hackatlon wieńczący przygotowania do konkursu. Podczas tej imprezy będzie można skupić się na stworzeniu najważniejszych części aplikacji na platformę Chrome, oraz odpowiednim przygotowaniu jej do konkursu.
W konkursie może wziąć udział każdy! Można zgłaszać się samodzielnie lub w zespole. W skład zespołu może wchodzić max 3 osoby. Każdy członek zespołu otrzymuje nagrodę. :-)
Zgłoszenia aplikacji przyjmowane są w następuj kategoriach:

  • Rozrywka
  • Społeczność/Komunikacja
  • Edukacja
  • Narzędzia

Autorzy zwycięskiej aplikacji otrzymają tablety Motorola Xoom.
Dodatkowo wybrane, najciekawsze aplikacje będą promowane na stronie głównej polskiego sklepu Chrome Web Store (decyzja o wyborze aplikacji zostanie podjęta przez Google).

Zachęcamy do odwiedzania strony poświęconej konkursowi.


0 komentarze:

Prześlij komentarz