poniedziałek, 19 września 2011

Google Chrome 14 wersja stabilna (14.0.835.163)

Programiści Google z nieukrywaną radością poinformowali wszystkich użytkowników przeglądarki w wersji stabilnej o kolejnej aktualizacji Google Chrome do wersji 14.
Ta wersja zawiera między innymi dwie nowe technologie, które umożliwiają programistom tworzenie bardziej zaawansowanych i funkcjonalnych aplikacji internetowych.
  • Web API audio - rozszerzenie możliwości pracy z dźwiękiem dla aplikacji webowych; praca nad efektami dźwiękowymi jest teraz znacznie łatwiejsza.
  • Native Client - nowa technologia open-source do wykonywania C/C++ w przeglądarce Google Chrome. W chwili obecnej technologia ta jest obsługiwana tylko dla aplikacje internetowych, które są publikowane w sklepie Google Chrome Web.
Oprócz tych technologii w nowej przeglądarki Chrome Series 14 dla użytkowników Mac OS X Lion pojawiło się m.in. pełne wsparcie dla trybu pełnoekranowego OS X Lion.
W samym silniku przeglądarki wprowadzono wiele zmian, które szerzej opisywaliśmy przy wypuszczaniu kolejnych wersji Dev, które poprawiają bezpieczeńśtwo przeglądania internetu, oraz stabilizują prace przeglądarki.
Dla entuzjastów i programistów, którzy zgłosili zauważone przez siebie błędy i luki w Chrome Google wypłaciło tradycyjnie nagrody w łącznej sumie 14 337 dolarów.
Pełny opis zmian dla wersji Chrome 14.0.835.163 dostępny w logu.

Jeśli posiadasz w swoim systemie zainstalowaną przeglądarkę Chrome w wersji stabilnej to aktualizacja nastąpi automatycznie. Nic nie musisz robić. Aby sprawdzić jaką wersje obecnie używasz kliknij w ikonę klucza, potem Google Chrome - informacje.
Jeśli jeszcze nie masz zainstalowanej przeglądarki internetowej Google Chrome zachęcamy do pobrania i  zainstalowania wersji stabilnej Google Chrome.

2 komentarze:

amar pisze...

a co w nowej wersji 14.0.835.186 ??

Toszek pisze...

Wydanie 14.0.835.186 dla Windows, Mac, Linux i Chrome Frame zawiera aktualizację Flash Player'a (łata krytyczną lukę).

Prześlij komentarz