sobota, 17 września 2011

Chrome Web Store dostępny w 100% dla polskich programistów.

Chrome Web Store - sklep z aplikacjami webowymi i rozszerzeniami przeznaczonymi dla przeglądarki Chrome oraz systemu operacyjnego Google ChromeOS debiutował 9 miesięcy temu. Od tego czasu znacznie się rozwinął. W pierwszych tygodniach działalności sklepu internauci mogli pobrać zaledwie 500 rozszerzeń. Jednak ich liczba stopniowo rosła (wraz z liczbą użytkowników Chrome). W chwili obecnej sklep oferuje ponad 6000 rożnego rodzaju dodatków do Chrome, a statystyki pokazują, że ze sklepu aktywnie korzysta 30 mln użytkowników.

W zeszłym tygodniu Google poinformowało, że Chrome Web Strore został udostępniony (w pełnym zakresie) m.in programistom z Polski. Co prawda polscy deweloperzy już w połowie lutego br. mogli publikować swoje programy w sklepie, jednak dopiero teraz została udostępniona im możliwość pobierania opłat za swoją pracę.

Sklep umożliwia dotarcie do ponad 160 mln użytkowników Chrome z całego świata, a deweloperom oferuje różne modele zarabiania, np. sprzedaż jednorazową, subskrypcję,  bezpłatnie z reklamami lub linkami do stron oraz przez opłaty w ramach aplikacji.
Wszystkich użytkowników Chrome zachęcamy do odwiedzenia Chrome Web Store, zapewniając, że większość rozszerzeń do przeglądarki oferowana jest przez programistów za darmo.


0 komentarze:

Prześlij komentarz