sobota, 24 września 2011

Chrome Stable (aktualziacja Flash Player'a) Beta (Zmieniona Nowa karta)

Wydanie 14.0.835.186 Chrome w wersji stabilnej (Stable) dla Windows, Mac, Linux i Chrome Frame zawiera aktualizację Flash Player'a (łata krytyczną lukę). Aktualizacja zalecana.

W wersji Chrome Beta pojawiła się całkowicie przeprojektowana Nowa karta (New Tab).
Strona z Nową kartą ma teraz bardziej intuicyjny i uproszczony wygląd. Dostęp do zainstalowanych aplikacji, zakładek i najczęściej odwiedzanych witryn jest teraz prostszy i szybszy.

Nasze aplikacje, zakładki i najczęściej odwiedzane witryn pojawiają się teraz w trzech różnych sekcji na Nowej karcie. Można przełączać się pomiędzy różnymi sekcjami, klikając etykiety znajdującej się na dole strony lub na strzałki z boku strony. Chrome będzie pamiętał ostatnio aktywną sekcje i po ponownych otwarciu Nowej karty pokaże nam się poprzednio aktywna sekcja.


Oto kilka porad dotyczących korzystania z zmienionej Nowej karty:

  • Aby zmienić położenie ikony zainstalowanej aplikacji, po prostu przeciągnij ją i upuść w żądane miejsce na stronie.
  • Aby utworzyć nową sekcję aplikacji, przeciągnij aplikacji do dołu strony do nowej sekcji - pojawi się nowa sekcja z aplikacjami. Można zmieniać nazwę utworzonych sekcji, klikając dwukrotnie na etykiecie. Dla łatwego poruszania się pomiędzy instalacjami aplikacji, można utworzyć np. sekcję aplikacji "Praca" i sekcję "Gry".
  • Aby usunąć elementy z dowolnej sekcji na stronie, wystarczy przeciągnąć je do prawego dolnego rogu strony, gdzie pojawi się "kosz na śmieci" (Remove from Chrome) do którego upuszczamy "trzymaną" ikonę - odinstalowując równocześnie tę aplikację z Chrome. 
  • W prawym dolnym rogu widnieje menu "Ostatnio zamknięte", gdzie mamy dostęp do otwarcia ostatnio zamkniętych kart. Otwarcie ostatnio zamkniętych kart w Chrome możemy również osiągnąć poprzez skrót klawiszowy Ctrl+Shift+T.
Nam wygląd Nowej karty przypadł do gustu już podczas testowania jej w wersji developerskiej Chrome i prawdę mówiąc już teraz nie pamiętamy, że ta karta mogła wyglądać inaczej :)


0 komentarze:

Prześlij komentarz