niedziela, 3 lipca 2011

Google Chrome przekroczyło 20% udziałów w światowym rynku przeglądarek.

Przeglądarka Chrome stworzona w 2008 roku przez Google sukcesywnie zdobywa serca coraz większej grupy internautów.
Tymczasem jak podaje StatCounter Google Chrome udało się osiągnąć 20,7 proc. udziałów w globalnym rynku przeglądarek. Zaledwie dwa lata temu narzędzie wykorzystywało tylko 2,8 proc. internautów, a liczba użytkowników programu stabilnie rośnie.
Warto zauważyć, że konkurencyjne przeglądarki w tym samym czasie odnotowały znacznie słabsze wyniki. Popularność Internet Explorera spadła z 59 do 44 procent, natomiast Firefox stracił jedynie dwa punkty procentowe, by w czerwcu tego roku odnotowując popularność na poziomie 28 procent.
Już teraz Google Chrome wyprzedziło Firefoksa jeśli chodzi o liczbę użytkowników w Ameryce Południowej, a podobny scenariusz prawdopodobnie wkrótce rozegra się również w Wielkiej Brytanii i innych europejskich państwach.


Na naszym lokalnym rynku obserwowanym przez Ranking.pl wciąż z dużą przewagą nad konkurencją króluje jednak Firefox (47,58 proc.), drugie miejsce przypadło Internet Explorerowi (24,87 proc.), natomiast z wynikiem zaledwie 16,03 proc. na trzeciej pozycji znajduje się Google Chrome. Bez większych zmian procentowych już od dłuższego czasu, poza podium znajdziemy Operę (9,27 proc.).


Żródło: Dziennik Internautów

0 komentarze:

Prześlij komentarz