sobota, 4 czerwca 2011

Oficjalne rozszerzenie allegro.pl dla Chrome.

Kolejny duży portal po gazeta.pl (przeczytaj - Oficjalne rozszerzenie gazeta.pl dla Chrome) i Miasto Muzyki od RFM (przeczytaj - Miasto Muzyki w Google Chrome Web Store) publikuje oficjalne rozszerzenie w Google Chrome Web Store.
Na stronach Allegro można natrafić (i to dość często) na banery


po kliknięciu, którego przeniesieni jesteśmy na stronę http://chrome.allegro.pl/. Gdzie możemy przeczytać informacje o błyskawicznym dostępie do Allegro w Chrome od Google. Możemy zainstalować przeglądarkę jak również od razu przejść do instalacji rozszerzenia od Allegro. Oficjalne rozszerzenie dostępne jest oczywiście w Chrome Web Store.

Po instalacji rozszerzenia dostajemy prosty sposób na dostęp do allegro poprzez wyszukiwarkę oraz po zalogowaniu dostęp do swojego konta na Allegro (Moje zakupy, Moja sprzedaż, obserwowane itp).

Jak widać powyżej, zanim się zalogujemy Allegro w oknie wyświetla (jak na razie własne) reklamy i opcje wyszukiwania w serwisie.
Ciężko sobie wyobrazić korzystanie z Allegro w małym okienku rozszerzenia, nawet wyszukiwarka jest mało ergonomiczne. Po zalogowaniu się na konto w serwisie na liście kupionych przedmiotów raz pokazują się zdjęcia, aby przy następnym otwarciu okna pokazały się zdjęcia z logo allegro. Całe rozszerzenie prezentuje się mało profesjonalnie.
Nie bardzo przekonuje nas idea obsługi konta Allegro w tym małym okienku rozszerzenia, a samą wyszukiwarkę bez problemu można przy drobnym wkładzie pracy skonfigurować w Chrome tak, aby działała z omnibox'a, a wyniki były prezentowane w normalnej karcie Chrome.

"Hasło reklamowe" na stronie Allegro brzmi:
Teraz możesz wyszukiwać i przeglądać aukcje, kupować czy zarządzać sprzedażą bez opuszczania aktualnie odwiedzanej strony.
Tylko pytanie brzmi: "po co?", nie wygodniej i łatwiej korzystać z Allegro normalnie przez stronę?


PORADA:
Jak skonfigurować wyszukiwarkę Allegro w Chrome.


Dla szybkiego dostępu do wyszukiwarki Allegro, należy ustawić w Chrome nową wyszukiwarkę
Opcje->Podstawy->Wyszukiwanie->Zarządzanie wyszukiwarkami
i wpisać (lub zmodyfikować jeśli już jest wpis)
nazwa: allegro
słowo kluczowe: all
URL z parametrem: http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=%s

Po tej konfiguracji, po wpisaniu w mnibox'a (w linijkę adresu) słowa kluczowego all spacja i fraza szukana na allegro i naciśnięciu enter, otwiera nam się strona z wynikami wyszukiwania z Allegro. Czyż to nie prostsze niż korzystanie z rozszerzenia?

0 komentarze:

Prześlij komentarz