piątek, 17 czerwca 2011

Chrome Dev. 14.0.794.0

Powitajmy na pokładzie deweloperskiego kanału dystrybucji kolejną wersję Chrome. Tym razem doczekaliśmy się wersji czternastej o numerze 14.0.794.0 dostępnej dla wszystkich obsługiwanych przez przeglądarkę systemów operacyjnych.
Nowa wersja została wyposażona w kolejną wersję JavaScript V8 - 3.4.3.0, poprawiono instalację elementów z web  chromestore (instalacja wymaga zawsze potwierdzenia w oknie dialogowym).
Od strony bezpieczeństwa poprawiono połączenie z serwerami SSLv3, które potrafiło się rwać, oraz wprowadzono obsługę HTTPS poprzez identyfikacje DNSSEC (DNSSEC wikipedia).
W tej wersji już są zgłaszane przez użytkowników błędy dotyczące braku obsługi dodatkowych klawiszy w myszce (np. wstecz).

Z obserwacji rzuca się w oczy brak adresu synchronizacji przegląarki, do jakiego przyzwyczailiśmy się w prawej górnej części okna przeglądarki (przy ikonach minimalizacji, zamykania). Dostaliśmy za to w zamian(?) (obserwowany już w wersji Canary) piktogtram muffinka. Po kliknięciu w ciacho, dostajemy opcje "New chrome profil". Ciekawe czy to stała opcja, czy chwilowe szaleństwo artystyczne programistów Google. A może po prostu w kolejnej wersji będziemy mogli wybrać sobie ikonę profilu?
W menu natrafiliśmy też na opcje Chrome Profiles, która umożliwiaja najprawdopodobniej przejście między jednym profilem przeglądarki a drugim, zainstalowanym na komputerze. Testujemy!4 komentarze:

keiran pisze...

znikla obsluga wstecz/dalej za pomoca myszki. nie wiem czy to zamierzone, czy blad. dla mnie wielblad.

morr pisze...

No dobra, a co z powtarzalnością profili? Wcześniej nie było opcji wyboru, a teraz okazuje się, że jeden i ten sam powtarza mi sie 4 razy? A w opcjach nie widziałem "zarządzania profilami".

Łukasz pisze...

mam ta sama wersje przegladarki i jakos nie mam ciasteczka. Zgodze sie rowniez z keiran ze wstecz dalej nie dziala

Toszek pisze...

Ciasteczko pojawia się gdy masz włączone w chrome://flags/ "Wiele profili" - czyli tak jak podejrzewam będzie to ikona profilu zapewne w przyszłości.

Prześlij komentarz