czwartek, 5 maja 2011

Google Chrome w statystykach pnie się ciągle w górę.

Napisaliśmy na początku roku (tutaj), o tym, że przeglądarka internetowa Chrome od Google dobrze zaczęła rok 2011 z wynikiem powyżej 10% udziału w światowym rynku przeglądarek.
Po pierwszych analizach statystyk za I kwartał powody do radości dla programistów Google nadal są znaczące. W rankingu (głównie polskich użytkowników) miejsce Chrome co prawda nie zmieniło się i przeglądarka od Google zajmuje trzecie miejsce, pod względem grup przeglądarek używanych przez internautów, ale jako jedyna utrzymała znaczną tendencję wzrostową i osiągnęła ponad 14% udziału w rynku. Pierwsze miejsce z wynikiem ponad 47% zajmuje Firefox przed IE z ponad 26%.
Popularność Chrome ciągle rośnie mimo konkurencji w postaci nowej wersji IE, oraz większej aktywności programistów FX, którzy znacznie przyspieszyli cykl wydawniczy przeglądarki oraz wprowadzili nowe kanały dystrybucyjne dla deweloperów - coś na wzór kanału dev. i Canary w Chrome.
Można rzec - Chrome pobudził społeczność programistów przeglądarek do aktywniejszej pracy i wytycza ciągle nowe kierunki rozwoju i współzawodnictwa  - a co tu dużo mówić - wszyscy na tym zyskujemy, nie tylko użytkownicy Chrome. :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz