wtorek, 24 maja 2011

Czy Chrome wyprzedzi Firefoxa?

Zamiast "czy" w tytule raczej należało by się zapytać "kiedy" Chrome wyprzedzi Firefoxa...
Na stronie interaktywnie.com pojawił się ciekawy artykuł z dość sugestywną analizą i przepowiednią co do dalszej ekspansji przeglądarki Google.

Oto kwintesencja.
Spadkowy trend nieubłaganie dotyka dwóch gigantów: Internet Explorera oraz przeglądarkę ze stajni Mozilli. W ciągu ostatniego roku soft od Microsoftu stracił około dziewięć punktów procentowych w globalnym udziale przeglądarek.
Firefox stracił mniej, bo około dwa punkty procentowe - wynika z danych Statcounter. Jest jednak na celowniku przeglądarki od Google. Chrome bowiem idzie jak burza - w ciągu roku zyskał prawie dziesięć punktów procentowych w przeglądarkowym torcie.
Internet Explorer pod koniec ubiegłego roku po raz pierwszy zszedł poniżej poziomu 50 procent udziału w rynku. Firefox z kolei od ostatnich dwóch miesięcy notuje udział poniżej 30 procent.
Kolejne miesiące będą zatem należeć do Chrome. Spadkowy trend największych konkurentów to spore wsparcie dla produktu Google. Jednak przeglądarka sama radzi sobie równie dobrze. Jeśli spojrzeć na trend na najbliższy rok, to już w marcu 2012 Chrome wyprzedzi Firefoxa.0 komentarze:

Prześlij komentarz