niedziela, 15 maja 2011

Chrome dev. 13.0.761.0 i Hide the toolbar w Chrome Canary

Google Chrome w kanale dev przeskoczyło numerkiem do wersji trzynastej  i zaktualizowało się do wersji 13.0.761.0. Co prawda na blogu programistów Chrome nie ma przez cały dzień wzmianki o tej aktualizacji, tak więc tylko empirycznie można spróbować namierzyć nowinki w tej wersji przeglądarki. Blogger ostatnimi dniami przechodził problemy techniczne i może to właśnie jest powodem braku informacji o tej wersji Chrome. Jak tylko pokażą się wzmianki o wprowadzonych zmianach niezwłocznie napiszemy!

Przy okazji, możemy poinformować, że Google ostro wziął się do pracy nad zmianami w interfejsie swojej przeglądarki. Pisaliśmy o tych pomysłach Google już w lutym (przeczytaj). W najnowszej kompilacji Chrome Canary (co to?) pojawiła się eksperymentalna opcja Compact Navigation. Po jej uruchomieniu w menu kontekstowym (PKM) karty otrzymujemy opcje Hide the toolbar. Włączenie powoduje ukrycie całego paska omnibox'a, który pojawia się tylko w nowej karcie lub po kliknięciu na nazwę aktywnej karty karty.
Przez to rozwiązanie dostaniemy kolejne kilka linijek ekranu wyświetlającego zawartość przeglądanej strony. Kierunek rozwoju interfejsu wyróżnia Chrome na tle innych przeglądarek, oby odeszły czasy kiedy to w przeglądarce zainstalowane dodatkowe toolbary (często w ogóle niewykorzystywane przez użytkownika, a instalowane wraz z innym "darmowym" oprogramowaniem), które ograniczały pole przeglądarki na prezentacje strony www.

1 komentarze:

Sad pisze...

Tak czy inaczej, jest to dostosowanie Chrome do Chromebookow :).. tak można wnioskować.

Prześlij komentarz