sobota, 30 kwietnia 2011

Jak mogę dostać się do historii przeglądania z konkretnego dnia?

Wszyscy wiemy, że korzystanie z historii przeglądanych stronon w Chrome nie należy do wygodnych. Programiści skupiają się jak na razie na stabilności i bezpieczeństwie przeglądarki, zostawiając prace nad kartą historii na późniejszy okres (mamy taką nadzieję!).

Do historii przeglądanych stron w Chrome możemy dostać się najprościej z menu (klucz) i klikamy Historia, lub dla lubiących skróty klawiaturowe Ctrl+H. Alternatywnie też można dostać się do historii wpisując w omnibox'a (pasek adresu w chrome) chrome://history/ (W obecnej wersji Chrome dev działa też adres chrome://history2/ ciut inaczej wyświetlając historię - sprawdźcie sami).

Przeglądając forum pomocy Chrome (polecamy Forum, jeśli macie problemy z Chrome, na Forum na pewno Wam pomogą - zapraszam na Formu), natrafiliśmy na pytanie jakie postawiłem w temacie tej notki. Jest na to prosty sposób - wystarczy zainstalować... oczywiście! - odpowiednie rozszerzenie. Takim doskonałym rozszerzeniem, które zniechęcić może programistów Google nad pracą nad kartą historii jest Hisotry Calendar Button.

Po instalacji otrzymujemy łatwy dostęp do historii z poziomu ikon Chrome. W wyskakującym oknie od razu mamy dostęp do kalendarza, gdzie możemy wskazać interesujący nas dzień historii, otworzyć pełną historię, oraz do dziesięciu ostatnio odwiedzanych stron.
Rozszerzenie History Calendar Button integruje się również z kartą historii w Chrome. Otrzymujemy dodatkowo, to czego do tej pory brak w tej karcie - podręczne menu z możliwością wybrania określonej daty, czy interesującego nas zakresu czasowego historii.

Dodatkowo przy każdym adresie na liście historii pojawia się ikonka która umożliwia sprawdzenie kiedy odwiedzaliśmy dany adres internetowy.
Dla wszystkich którzy często korzystają z historii w Chrome rozszerzenie History Calendar Button jest niezbędne do szybkiego i wygodnego poruszania sie po karcie historii z masą linków. Jednym słowem: polecamy! 

History Calendar Button w Chrome Web Store - pobierz.

1 komentarze:

look997 pisze...

Super! Kolejne z moich "marzeń" spełnione (chociaż trochę przekombinowane).
Pkt. 10:
https://docs.google.com/document/d/1vZ-2EjaVE-LSNwG7R66gL4-nupY6DC6RBl5lTWwu4sI/edit?hl=pl

Prześlij komentarz