wtorek, 5 kwietnia 2011

Blogger Dynamic Views (by Google) i blogi nabierają innego wymiaru.

Kilka dni temu zespół Bloggera zademonstrował pięć nowych, dynamicznych widoków dla blogów prowadzonych na platformie blogger.com. Nowe poglądy wykorzystują najnowsze technologie internetowe m.in. AJAX, HTML5 i CSS3 i można było zobaczyć je "w akcji" jedynie na filmie prezentacji:

:

Jak widać większość tych rozwiązań ładnie wpasowuje się w fotoblogi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy blog zmienić np. w mozaikę postów. Wystarczy dopisać do każdego adresu bloga w blogger.com odpowiedni ciąg znaków, aby wyświetlić go w nowej dynamicznej odsłonie.

Dla użytkowników przeglądarki Google Chrome szybko pojawiło się rozszerzenie które ułatwi zmianę szablonu prezentacji bloga.
Wystarczy zainstalować rozszerzenie Blogger Dynamic Views (by Google).
Po instalacji w Chrome rozszerzenie automatycznie wykryje, podczas przeglądania, blog prowadzony w serwisie Blogger, a następnie wyświetli ikonę blogger'a (pomarańczowy "B") w pasku adresu. Ikona pozwala wybrać i wyświetlić blog w jednym z pięciu nowych dynamicznych widoków.


Zainstaluj rozszerzenie Blogger Dynamic Views (by Google).

Ot, taka ciekawostka, bo o funkcjonalności i wygodzie dla przeciętnego użytkownika blogosfery nie będziemy się rozpisywać.

1 komentarze:

gosuvart pisze...

szkoda,ze nie zawsze to działa

Prześlij komentarz