wtorek, 15 marca 2011

iReader - ułatwi czytanie portali

Dzisiaj chcemy Was zainteresować kolejnym rozszerzeniem do przeglądarki Google Chrome. iReader to proste rozszerzenie ułatwiające czytanie długich tekstów na stronach internetowych. Krótko pisząc potrafi wyłapać główny tekst ze strony i pokazać go w prostym "wyświetlaczu", czytelnie i przejrzyście. Pomija wszystkie dodatki ze strony, jak menu, migające dookoła reklamy itp. Dostajemy do czytania bardzo czytelny tekst, w postaci "zadrukowanej kartki". Takie wyświetlenie tekstu jest wygodne do czytania długich tekstów, bądź tekstów gdzie na stronie rozpraszają nas kolorami i ruchomymi elementami strony. Rozszerzenie potrafi (niestety nie na wszystkich stronach) pokazać jako kolejne "kartki" dalsze części artykułu, bez potrzeby kilkania w kolejne numery stron.
IReader instaluje się jako ikona w omnibox'ie i pojawia się na stronach, które można za jego pomocą odczytać.

IReader można skonfigurować do indywidualnych potrzeb, zmieniając wielkość wyświetlanej czcionki czy zmieniając "zaciemnienie" strony w tle.
Tekst ze strony odczytany za pomocą iReader'a wygląda elegancko i bardzo czytelnie.

IReader potrafi "podzielić" się czytanym tekstem na Facebooku czy Twitterze, lub wysłać go mailem. Mamy też możliwość wydruku, lub ukrycia w tekście obrazków.
Polecamy wszystkim, którzy szanują swój wzrok, a mają do przeczytania wiele informacji każdego dnia :)

Rozszerzenie oczywiście dostępne jest w Chrome Web Store - tutaj.

Przypominamy, że czekamy na Wasze propozycje rozszerzeń, czy aplikacji bez których nie wyobrażacie sobie swojego Chrome. :) Podzielcie się swoimi odkryciami z czytelnikami googlechromepl.info! Niech inni też docenią Google Chrome.Napiszcie do nas.

2 komentarze:

Livio pisze...

Fakt, to rozszerzenie jest rewelacyjne :) .

Rafał pisze...

wygląda podobnie jak Readability Redux muszę koniecznie wypróować :)

Prześlij komentarz