czwartek, 3 lutego 2011

Google Chrome ciągle zyskuje na popularności. [Aktualizacja]

Rok 2011 przeglądarka Google Chrome zaczyna w dobrym stylu, co może cieszyć programistów Google.
Raport przedstawiony przez Net Applications wykazał wzrost udziału przeglądarki na rynku o 0,72% i po raz pierwszy w styczniu 2011 roku udział na rynku przeglądarek przekroczył dla Chrome ponad 10%.


Popularność przeglądarki od Google powoli ale systematycznie rośnie, wszystko za sprawą kolejnych wersji Chrome wypuszczanych przez koncern. Już niedługo zapewne zobaczymy 9 wersje stabilną, a prace nad 10 trwają w najlepsze, wystarczy zerknąć na częste aktualizacje w kanale dystrybucji przeglądarki dla deweloperów, gdzie można zapoznać się z wprowadzanymi ciągle ulepszeniami i nowymi funkcjonalnościami (polecamy sprawdzić).
Google próbuje zwiększyć udział swojej przeglądarki w świecie biznesowym i w przedsiębiorstwach, dla których przygotowana została wersja biznesowa przeglądarki. Niestety nie udało nam się dowiedzieć czym różni się ta wersja od wersji ogólnie dostępnej. Chrome w wersji biznesowej posiada instalator msi co pozwala na zdalne instalowanie w sieciach firmowych. Dostępne są też "uprawnienia" dzięki którym administratorzy sieci firmowych mogą np. blokować/zezwalać na instalacje rozszerzeń, zmieniać domyślną wyszukiwarkę, stronę domową, ustawienia proxy i inne. (jakub300 - dzięki za podpowiedź w komentarzu!)
W Polsce udział Google Chrome ranking.pl szacuje pod koniec stycznia na 11,95%.

2 komentarze:

jakub300 pisze...

Chrome w wersji biznesowej ma instalator msi co pozwala na zdalne instalowanie w sieciach firmowych, dostępne są też "uprawnienia" dzięki którym administratorzy sieci firmowych mogą np. blokować/zezwalać na instalacje rozszerzeń, zmieniać domyślną wyszukiwarkę, stronę domową, ustawienia proxy i inne.

Źródła:
http://chrome.blogspot.com/2010/12/chrome-is-ready-for-business.html
http://www.google.com/support/a/bin/answer.py?hl=en&answer=187206

wystarczyło tylko poszukać

Shaqui pisze...

Szczerze nie jestem zdziwiony taką postacią rzeczy. Przeglądarka zdecydowanie szybka od FF - kiedyś myślałem, że nie będzie lepiej działającego okna a jednak. Częste aktualizacje i prostota w interface'ie daje ogólny pozytywny wynik!

Prześlij komentarz