środa, 22 grudnia 2010

Poppit i Entanglement gry które podzieliły użytkowników Chrome?

Po wydaniu 10 wersji Chrome w kanale dev w sieci można przeczytać komentarze typu "[przeglądarka] ma zadatki na to, aby stać się ociężałą, zasobożerną przeglądarką". Tak więc o co chodzi?
Wszystko za sprawą dwóch gier Poppit i Entanglement. Obie gry są automatycznie dodawane wraz z nową instalacją (uaktualnieniem starej instalacji?) przeglądarki w wersji 10 dev. I tutaj pojawił się zgrzyt, gdyż obie gry instalują się bez jakiejkolwiek możliwości anulowania ich instalacji czy chociaż poinformowania użytkownika o tym fakcie. Po instalacji pojawia się nowa karta z zainstalowanymi grami.

A może to po prostu wiele hałasu o nic? Przecież te dwie dodatkowe aplikacje bez problemu można odinstalować, bez wpływu na funkcjonalność przeglądarki. A same aplikacje to przecież tylko "linki" do gier, które przy uruchomieniu otwierają się bezpośrednio ze strony www. Tak więc jeśli nie uruchomimy gry to nie ma ona większego wpływu na działanie (obciążenie) Chrome. Obie gry napisane są w HTML5 i to tutaj należy szukać motywów ich automatycznej instalacji przez Google. Naszym zdaniem to prezentacja możliwości i współgrania Google Chrome i technologii HTML5, oraz zapewne promocja i uświadomienie użytkownikom istnienia niedawno otwartego sklepu z aplikacjami dla Google Chrome.

A czy same gry prezentują się okazale jak na wersje przeglądarkowe, ocenią zapewne ich użytkownicy i fani przeglądarki Chrome...
Chcecie sami zainstalować gry? Nic prostszego, obie są dostępne w Chrome Web Sotre: Entanglement i Poppit

0 komentarze:

Prześlij komentarz