sobota, 13 listopada 2010

Oficjalne rozszerzenia "by Google" dla Chrome


Rozszerzenia to opcjonalne funkcje, które można łatwo dodawać do przeglądarki Google Chrome. Niektóre funkcje są naprawdę przydatne dla użytkowników, jednak nie dla wszystkich. Rozszerzenia umożliwiają dostosowywanie przeglądarki Google Chrome według własnego uznania, bez konieczności instalowania nieużywanych funkcji. Wszystkie rozszerzenia dostępne są w galerii rozszerzen. Większość z rozszerzeń pisanych jest przez niezależnych od Google programistów. Warto zwrócić uwagę na trzy nowe rozszerzenia przygotowane przez Google.

Google Calendar (by Google)

Dla wszystkich z napiętym harmonogramem spotkań, zadań itp. nowe rozszerzenie Google Calendar pozwali w prosty sposób sprawdzić Kalendarz Google pod kontem nadchodzących wydarzeń oraz dodawać nowe wydarzenia z poziomu odwiedzanych witryn. Na przykład, jeśli pojawia się ikona z zielonym znakiem plus na stronach takich jak Facebook, możesz dodać wydarzenie do Kalendarza Google. Pokaże ona również mapę, jeśli wykryje lokalizację związaną ze zdarzeniem.


Web Clipboard (by Google)

Rozszerzenie Web Clipboard pozwala na kopiowanie i wklejanie tekstu i obrazów z łatwością schowka Dokumentów Google. Oznacza to, że wszystkie treści z przeglądanych stron internetowych, można skopiować i przechowywać w schowku online, dzięki czemu można łatwo i szybko wykorzystać skopiowany tekst w np. Dokumentach Google.

YouTube Feed

Rozszerzenie dla aktywnie korzystających z YouTube, pokazuje na bieżąco ulubione filmy, powiadomienia o nowych filmach z kanału RSS YouTube. Umożliwia bezpośredni dostęp do filmów, które można przesłać swoim znajomym, ocenić, i to wszystko bez otwierania strony YouTube.

Pozostałe rozszerzenia od Google, takie jak  Blog This, Google Calendar Checker i News Reader zostały uaktualnione o nowe funkcje, m.in. obsługę znaków specjalnych w blogu, wsparcie dla wielu kalendarzy i niestandardowych kanałów informacyjnych.

To tylko kilka rozszerzeń, które zwiększają funkcjonalność przeglądarki Chrome i dają wsparcie dla produktów Google. W chwili obecnej w galerii rozszerzeń do Chrome jest ponad 8000 rozszerzeń, gdzie każdy może znaleźć odpowiednie rozszerzenia potrzebne do uzupełnienie funkcjonalności przeglądarki.

A może Wy podzielicie się w komentarzach z czytelnikami rozszerzeniami bez których nie wyobrażacie sobie swojego Google Chrome?

1 komentarze:

Ekwador pisze...

Słownik Języka Polskiego jedno z tych narzędzi które używam codziennie :)

Prześlij komentarz