środa, 3 listopada 2010

Chrome dev. 9.0.570.0

No i prędko doczekaliśmy się dziewiątej wersji przeglądarki Google Chrome. Na razie w kanale dla programistów, ale jest już ona dostępna dla wszystkich systemów.
Co nowego? Hmm... Wizualnie i opcjonalnie niewiele się zmieniło. Poprawiono błędy z wyświetlaniem ikon dla Maców (zgłoszenie 48391) Dla systemu Linux poprawiono wyświetlanie kolorów w przeglądarce (zgłoszenie 52815) i jeszcze kilka innych poprawek (log zmian).
Znane już są pierwsze problemy, jakie powoduje nowa wersja deweloperska chrome. M.in. Windows Media Player nie ładuje się dla Firefox'a (ciekawe ze Chrome wpływa pośrednio na inna przeglądarkę). Pojawiły się drobne problemy z wyświetlaniem stron google.com/wave czy myspace.com.
Nie za szybko następują zmiany o całą wartość numerku wersji przeglądarki?
Wiemy, że Google obiecało duże zmiany co kilka tygodni, ale sądziliśmy, że będą to zmiany w funkcjonowaniu samej przeglądarki, a nie tylko numeracji.
Czas pokaże, czy ta polityka szybkiego i z góry ustalonego grafiku numeracji wersji przyniesie dobre rezultaty. Nie pozostaje nam wyczekiwać kolejnej aktualizacji.

0 komentarze:

Prześlij komentarz