wtorek, 14 września 2010

Wyszukiwanie Google Instant w Chrome Dev

Google wprowadza wyszukiwanie w czasie rzeczywistym do swojej przeglądarki Google Chrome.
W kanałach Dev oraz Canary build istnieją już zaimplementowane funkcje Google Instant, jednak są one jeszcze domyślnie wyłączone.
W celu uruchomienia Google Instant w Chrome należy uruchomić przeglądarkę z parametrem

--enable-match-preview

Google Instant nie zostało całkowicie włączone do Chrome, zaimplementowana jest tu tylko koncepcja wyszukiwania. Takie podejście ma zarówno swoje wady, jak i zalety. W przeglądarce wyniki wyświetlane są dla konkretnie wpisanej frazy, a nie dla podpowiedzi jak ma to miejsce w wersji webowej. Związane jest to przede wszystkim z szybkością działania. Chrome natomiast posiada dodatkowe możliwości. Jeśli wpisana fraza pasuje do strony wcześniej odwiedzonej - Chrome pokazuje tę stronę w wynikach.


Wdrożenie wyszukiwania w czasie rzeczywistym w Chrome jest jeszcze we wczesnej fazie. Zanim funkcja będzie domyślnie włączona, Google będzie pracować nad poprawieniem wszystkich niedociągnięć. Podzczas naszych testów szybko wyświetlił się komunikat:


Tak więc widać, że Google ma jeszcze przed sobą długą ścieżkę testów i dopracowania połączenia usługi z przeglądarką, ale jesteśmy optymistami wierzącymi, że szybko upora się z niedociągnięciami.

na podstawie webinside

2 komentarze:

look997 pisze...

Mógłbyś przy okazji takich wiadomości podawać odnośnik do listy wszystkich parametrów tego typu do Chrome.

look997 pisze...

To działa również z innymi wyszukiwarkami dodanymi do Chrome jak by kto nie wiedział.

Prześlij komentarz