czwartek, 2 września 2010

Chrome ver. stable 6.0.472.53

Redakcja bloga znajduje się na zasłużonym urlopie, ale nie mogła przegapić uaktualnienia Chrome w wersji stabilnej do ver 6.0.472.5 dla dla systemu Windows, Linux i MacOS.

W urlopowym skrócie, co nowego w kolejnej wersji przeglądarki - zmiany w wyglądzie (zamierzony brak w pasku adresu http://, zrezygnowano z przycisku "przejdz", ujednolicono menu w jedną ikonkę). Szóstka obsługuje format WebM. Jest to otwarty, nieodpłatny format plików multimedialnych, przeznaczony do udostępniania w sieci. Wspierają go programy takie jak Opera, VLC, Winamp i YouTube.

W tej wersji stabilnej Chrome można włączyć przeglądarkę plików wbudowaną w Chrome, wpisując w pasek adresu:
chrome://plugins/
a następnie wybierając czytnik PDF-ów.

Działa synchronizacja nowych elementów (dane z autouzupełnienia, ustawienia przeglądarki, zainstalowane rozszerzenia i motywy). Dzięki temu, niezależnie skąd będziemy korzystali z Google Chrome, indywidualna konfiguracja przeglądarki zostanie odtworzona za pośrednictwem naszego Konta Google. (Ikona kluczyk - opcje - zakładka "Prywatne rzeczy" i Synchronizacja)

Oczywiście ta wersja przeglądarki eliminuje błędy bezpieczeństwa, za wykrycie których Google zapłaciło internautom kilka tysięcy dolarów. Czas urlopu i ograniczony dostęp do komputera i internetu nie pozwala mi tym razem na zagłębienie się w szczegóły.

Redakcja (składająca się obecnie z jednej osoby) przebywa na urlopie do 13 września, tak więc prosimy o wyrozumiałość co do uaktualnień bloga. I tutaj apel, jeśli chcesz pomóc w redagowaniu bloga o Chrome, masz cierpliwość i chęci do testowania, pisania i publikowania wszystkiego o Chrome? Napisz, może zostaniesz czlonkiem redakcji Bloga GoogleChromePL.info

1 komentarze:

rafal pisze...

Co sie dzieje z przeglądarką Google chrome,nie zapisuje haseł,sprawdzam w wyjątkach,nic,tam zapisane hasła są ale na stronach login jest a hasło trzeba wpisywać,dawniej tak nie było ,o co chodzi ;-( mój email rafal1977@autograf.pl

Prześlij komentarz