wtorek, 17 sierpnia 2010

Synchronizacja zakładek w Google Chrome? Tak, ale tylko z YAGBE.

Google Chrome od zeszłego roku ma wbudowaną funkcje odpowiedzialną za synchronizację zakładek  między różnymi instalacjami przeglądarki (np. na różnych komputerach). Bardzo przydatna funkcjonalność, tym bardziej, że do zakładek dołączyły rozszerzenia, autouzupełnienia, motywy i ustawienia przegląarki. Wszystkie te ustawienia można automatycznie zapisać poprzez Konto Google (w dokumentach Google). Jest to przydatna funkcja kiedy np. po instalacji systemu instalujemy ponownie Google Chrome i po skonfigurowaniu synchronizacji Chrome automatycznie pobiera swoje ustawienia jakie mieliśmy przed reinstalacji systemu. Nie trzeba ponownie pobierać motywów, rozszerzeń (bardzo wygodna funkcja), zakładek. Wystarczy chwila i mamy znowu "swojego" Chrome.

Wszystko fajnie pięknie ale co jeśli chcemy mieć dostęp do zakładek na komputerze, na którym tylko działamy przez chwilę. Można zrobić synchronizację zakładek, jednak jest to niezbyt komfortowe, gdyż zakładki "zostaną" w danej instalacji Chrome. Nie każdy z nas chce, aby zostawiać swoje "ulubione" zakładki u innych.
Co zatem zrobić, kiedy to już przyzwyczailiśmy się mieć pod ręką swoje wszystkie ulubione i niezbędne adresy stron internetowych.
Jest na to prosty sposób, który polecam - rozszerzenie o wdzięcznej nazwie:
Yet Another Google Bookmarks Extension w skrócie nazywane YAGBE.
YAGBE wyświetla drzewo naszych zakładek. Obsługuje zagnieżdżone etykiet, wyszukiwanie, sortowanie, tworzenie i zarządzanie zakładkami zapisywanymi nie bezpośrednio w ustawieniach Google Chrome ale w Google Bookmarks. Bardzo wygodne rozwiązanie. Logujemy się poprzez rozszerzenie do Google Bookmarks i od tej chwili mamy dostęp do wcześniejszych zakładek jak i możliwość zapisywani nowych. Po skończonej pracy wylogowujemy się z Konta Google, lub nie zapamiętujemy haseł w przeglądarce i zamykamy Chrome. I to wystarczy aby zakładki "zniknęły", do kolejnego logowania...

Strona rozszerzenia YAGBE - zobacz

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Wole Xmarks.

jakub300 pisze...

nie prościej na komputerze tymczasowym wejść na https://docs.google.com/ i tam przeglądać zakładki?

Radosław pisze...

Szkoda ,że nie ma synchronizacji z bookmarks standardowo. To by było optymalne rozwiązanie.

Prześlij komentarz