wtorek, 3 sierpnia 2010

Google Chrome - okna ustawień w kartach

Google przygotowuje się do przeniesienia okna ustawień swojej przeglądarki do kart, w których wyświetlane są strony internetowe.
Najnowsze kompilacje Chromium zostały rozbudowane o możliwość przeniesienia okna opcji bezpośrednio do kart. By skorzystać z tej nowości, musimy dopisać do skrótu uruchamiającego przeglądarkę polecenie:
--enable-tabbed-options
Dzięki takim zmianom Google nie musi martwić się o wygląd okna ustawień przeglądarki działających w różnych systemach operacyjnych. Znika także problem z niską rozdzielczością ekranu na netbookach, gdyż ustawienia wyświetlane w kartach można wygodnie przewijać. Jak w praktyce prezentuje się nowy sposób wyświetlania ustawień możemy przekonać się poniżej.


Google chce najwyraźniej przyzwyczaić użytkowników, że wszystkie treści można wyświetlić bezpośrednio w kartach - taki sposób interakcji będzie prawdopodobnie główną cechą nadchodzącego systemu operacyjnego Chrome OS. Należy oczekiwać, że wyświetlanie opcji przeglądarki w kartach trafi wkrótce do testowych gałęzi Chrome.

0 komentarze:

Prześlij komentarz