wtorek, 3 sierpnia 2010

Google Chrome Canary Build - eksperymentalny kanał dystrybucji

Google Chrome już od 2 lat rozwija swoją przeglądarkę internetową wypuszczając jej nowe testowe wersje mniej więcej co tydzień w kanale deweloperskim (Dev). Jednak taki sposób "testowania" często sprawiał (według opinii programistów Google), że na testy i opinie o nowych funkcjonalnościach musieli czekać zbyt długo, aż do wydania kolejnych wersji Dev. A pomysły rodzą się każdego dnia i szkoda czasu na czekanie na ich testowanie i wdrożenie. Natomiast częstsze uaktualnianie kanału Dev spowodować mogło, że wychodzące w nim wersje były by bardziej niedopracowane i w bardzo wczesnym stadium testów.
Dlatego postanowiono uruchomić eksperymentalny kanał dystrybucji przeglądarki o wdzięcznej nazwie Google Chrome Canary Build. Jest to dystrybucja przeznaczona dla deweloperów i testerów, którzy chcą pomóc w rozwoju i testowaniu przeglądarki Chrome. Kanał Google Chrome Canary Build będzie uaktualniany częściej niż kanał Dev i zgodnie z zapowiedziami będzie zawierał wczesne wersje testowe kolejnych wersji przeglądarki. Tak więc możemy się spodziewać, że przeglądarka będzie działać niestabilnie. Dlatego Canary Build ma pewne ograniczenia. Obecnie dostępny jest tylko dla systemu Windows i nie można ustawić jej jako przeglądarki domyślnej dla systemu.
Jeśli lubisz "życie na krawędzi" i chcesz pomóc w rozwoju i testowaniu Google Chrome to pobierz i zainstaluj Google Chrome Canary Build i zgłaszaj swoje opinie na temat działania, wydajności, awarii czy innych problemów programistom Google.
Powodzenia!

2 komentarze:

Michał pisze...

Link nie działa.

Toszek pisze...

Dzięki za uwagę.
Link już działa.

Prześlij komentarz